Friday, 19 December 2014

HotokasPS! Update 2016:

Hotokas, mida on kirjeldatud allolevas arvustuses, ei eksisteeri enam. Praegusel Hotokal on uued omanikud ja täiesti erinev menüü.

Hotokas, as it is described below, does not exist anymore. Hotokas nowadays has new owners and a completely different menu.

Lõpuks ometi korralikud hot dogid Tallinnas! Mingil kummalisel põhjusel pole see, läänemaailmas nii ülimalt populaarne, snäkk Eesti turul veel esindatud olnud (see õnnetus mis saadaval teatud bensiinijaamades ei vääri märkimist).
See tähendab, kuni praeguseni.
Hotokas (Toompuiestee 16) pakub suhteliselt laia menüüd erinevatest hot dogidest: Chillidog, guacamole dog, klassikaline dog jne. Kõigile peaks seal midagi maitse järgi olema ja (väga sõbralik) neiu leti taga mainis et menüü on laienemas, nii et veelgi rohkem huvitavaid variante on tulekul.
Samas kui iga järgiahvija meie kaunis linnas avab oma burksi kohta (et inkasseerida selliste kohtade nagu Estonian Burger Factory ja Dineri ilmselge edu pealt), on Hotoka inimesed valinud auväärse Koera.
Ja see on väga hea asi!
Koerad on suurepärased. Veise-sea-põdravorst on õige tekstuuri ja krõmpsuga, sai on kvaliteetne ja muud täidised (proovisime chillit ja guacamolet) kvaliteetsed ja maitsekad.
Isegi hinnad on vägagi mõistlikud, eriti kui võrrelda mõne uue burksi kohaga.
Tähelepanu soovitame pöörata ka väga korralikule õllevalikule.
Nii et kokkuvõttes: soovitame soojalt!

PS: Neil on KÕIGE paremad friikad Tallinnas!

____________________________________________________________________________________________


At last a decent hot dog in Tallinn! For some strange reason this particular snack, while so popular and ubiquitous in the West, has so far failed to appear in Estonia (we are not going to mention that sorry excuse available at certain gas stations).
That is, until now.
Hotokas (Toompuiestee 16) has a rather extensive menu of hot dogs: Chillidog, guacamole dog, classic dog etc. There should be something for everyone and apparently the menu is expanding, so more interesting variations to come.
While every copycat in town is busy opening their own burger joint (to cash in on the obvious success of Estonian Burger Factory and Diner), the people behind Hotokas have chosen the venerable Dog.
And that is a very good thing indeed!
The dogs are excellent. The beef-pork-elk sausage has the right texture and crunchiness, the bun is of high quality and the toppings (we tried chilly and guacamole) are top notch.
Even the prices are very reasonable, especially when compared to some of the burger joints around.
A special mention has to go to the rather excellent choice of beers.
So all in all: highly recommended!

PS: They have the BEST french fries in Tallinn!